#offline - We bring IRC to www!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Vezi ceasul

Promovare Gratuita - Top123
Ultimele subiecte
» Haide sa facem acest forum cat mai placut
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMar Oct 30, 2012 9:29 am Scris de birthday

» haideti sa ne cunoastem :P
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyVin Iun 05, 2009 6:03 am Scris de BLaCkShaDoW

» In legatura cu take-ul de aseara si remuser pe userul meu
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Mai 13, 2009 11:27 am Scris de r0gu3

» despre sex ?
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyLun Mai 11, 2009 2:56 am Scris de chrysta

» hmmm scripturi:
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Mai 06, 2009 12:23 pm Scris de gore

» Tu ce preferi?
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Mai 06, 2009 12:15 pm Scris de gore

» DAN DIACONESCU SE EXTINDE SI IN AUSTRIA
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Apr 15, 2009 6:40 pm Scris de R32

» CELE MAI URATE CELEBRITATI MASCULINE
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Apr 15, 2009 6:33 pm Scris de R32

» CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23
CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 EmptyMier Apr 15, 2009 6:27 pm Scris de R32

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Meteo
Meteo
Bucuresti
Constanta
Iasi
Bacau
Timisoara
Craiova
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 20, Joi Dec 09, 2021 10:48 pm

CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23

In jos

CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23 Empty CNA A DECIS DIFUZAREA REALITY SHOW-URILOR DUPA ORA 23

Mesaj Scris de R32 Mier Apr 15, 2009 6:27 pm

CNA a hotarat ca reality show-urile cu conotatie sexuala sau cu un grad mare de violenta fizica si psihica vor putea fi difuzate numai in intervalul orar 23-6.
Cod:
dan-diaconescu-11
Propunerea a fost facuta in sedinta de joi a CAN si va fi inclusa in Codul audiovizual.
Noua reglementare va viza si emisiunile tip fictiune care apeleaza la mijloacele reality-show.
Propunerea a fost facuta in urma reclamatiilor primite de Consiliul National al Audiovizualului (CNA) pentru editiile din 5 si 12 martie ale emisiunii “Consilier de urgenta”, difuzate de postul National TV de la ora 22.00, care a inclus scene de violenta intensa, atat verbala, cat si fizica.

In raportul de monitorizare pentru emisiunea “Consilier de urgenta” se mentioneaza ca aceasta se bazeaza pe interpretarea critica a unor situatii reale, fiind astfel incadrata in genul Reality Show.

La final, psihologul apare dupa prezentarea scenelor conflictuale si ofera solutii. Genericul final al emisiunii cuprinde si numele participantilor, actori amatori, pusi sa reproduca situatia reala care urmeaza a fi discutata de psiholog. La finalul emisiunii nu se preciza, insa, ca personajele implicate si cazurile studiate sunt fictive.

Potrivit presedintelui, proiectul de modificare a Codului audiovizual care sa faca trimitere la reality show-uri si la emisiuni care apeleaza la mijloacele de expresie specifice acestui gen de emisiuni va fi gata pana la sedinta din 9 aprilie a CNA.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Postat de Alin
R32
R32

Posts : 88
Join date : 24/03/2009
Age : 38
Location : Suceava

http://www.ingeri.biz

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum